KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123233
nr 1612 3233
Sören Olsson, man & häst. Signerad. Olja på duk, 84x45 cm, yttermått inklusive ram: 100x60 cm
Utrop:
500 kr
måndag 15 april 2024
kl 18:44:01
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta